Spôsob dopravy a platby

Doprava

Spôsob dopravy tovaru v rámci Slovenskej republiky je závislý od výberu kupujúceho v priebehu realizovania objednávky. Zásielky doručujeme Slovenskou poštou, alebo kuriérom prepravnej spoločnosti podľa požiadavky zákazníka.

Spôsob doručenia zásielky: Slovenskou poštou (dobierka, platba vopred)
  Kuriérom prepravnej spoločnosti (dobierka, platba vopred)

 

Slovenská pošta – zásielka 1. triedy

  • doručenie prostredníctvom Slovenskej pošty, a.s.
  • doba dodania zásielky je do 2-4 pracovné dní od expedovania zásielky
  • po odoslaní zásielky budete informovaný na vami uvedený e-mail
  • v prípade, že vás pošta nezastihne na uvedenej dodacej adrese, nechá vo vašej schránke oznámenie o uložení zásielky. Úložná doba je maximálne 18 dní. Ak zásielka nie je do tejto doby vyzdvihnutá, vracia sa k nám späť.
  • objednávku zasielanú poštou je možné uhradiť pri prevzatí zásielky tzv. na dobierku, prípadne pred odoslaním bankovým prevodom na účet predávajúceho.
Upozornenie – pri preberaní zásielky je potrebné si zásielku vždy pozorne skontrolovať či nejaví známky poškodenia. V prípade zistenia poškodenia zásielky, balík okamžite reklamujte. Pokiaľ balík s poškodením prevezmete a poškodenie zistíte neskôr, pošta Vám reklamáciu dodatočne neuzná.

 

Kuriérska služba

  • doručenie prostredníctvom kuriérskej spoločnosti Slovak Parcel Service (UPS)
  • doba dodania zásielky je spravidla nasledujúci pracovný deň do 18.00 hod. (najneskôr však do 2 pracovných dní) po expedovaní tovaru
  • po odoslaní budete informovaný na uvedený e-mail
  • kuriérovi bude poskytnuté vaše telefónne číslo pre jednoduchšie doručenie zásielky. V prípade, že kuriér nezastihne adresáta na uvedenej adrese, zanechá kuriér písomné oznámenie príjemcovi o vykonanom pokuse o doručenie zásielky, alebo ho môže kontaktovať na uvedenom telefónnom čísle a vzájomne si dohodnú doručenie zásielky.
Upozornenie – pri preberaní zásielky je potrebné si zásielku vždy pozorne skontrolovať či nejaví známky poškodenia. V prípade zistenia poškodenia zásielky, balík okamžite reklamujte. Pokiaľ balík s poškodením prevezmete a poškodenie zistíte neskôr, kuriérska spoločnosť Vám reklamáciu dodatočne neuzná.

 

Platba

Kupujúci si môže vybrať úhradu kúpnej ceny tovaru z nasledovných spôsobov:

Dobierka - peniaze za tovar zaplatíte až pri prevzatí tovaru poštovnému doručovateľovi alebo na pošte, prípadne kuriérovi prepravnej spoločnosti. Dobierka je najpoužívanejší spôsob platby.

Bankový prevod - za tovar zaplatíte vopred na náš bankový účet SK5902000000001229948312 vedený vo VÚB, a.s.. Ako variabilný symbol použijete číslo objednávky. Po obdržaní platby bude tovar nachádzajúci sa na sklade vyexpedovaný a zaslaný na adresu dodania uvedenú v objednávkovom formulári najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Hotovosť - peniaze za tovar zaplatíte v hotovosti pri prevzatí tovaru u nás v sídle spoločnosti v Banskej Bystrici.

 

Formu platby za tovar si vyberiete počas kompletizovania objednávky.

Kúpna cena tovaru je splatná ihneď, ak sa jedná o dobierku, tak pri prevzatí tovaru na pošte, resp. poštovému doručovateľovi alebo kuriérovi prepravnej spoločnosti.

 

Dopravca

Poštovné v EUR s DPH

hmotnosť tovaru do 5 kg

hmotnosť tovaru nad 5 kg
(všetky šijacie stroje)

Osobný odber

0,00

0,00

Pošta - platba na účet

4,20

6,00

Pošta - dobierka

5,20

7,00

UPS - platba na účet

4,20

6,00

UPS - dobierka

5,20

7,00

Platba na splátky Home Credit - dobierka UPS
(platí iba pre kúpu šijacieho stroja)

5,20

7,00

Doprava zdarma pri objednávke domáceho šijacieho stroja nad sumu 180,00 EUR s DPH.